
HOOGEVEEN – Vandaag namen de eigenaren van Appie Happie snackmobiel, Rinie en Ab Vos, afscheid van hun trouwe klanten op de goederen en warenmarkt in Hoogeveen. Na 37 jaar van het verkopen van patat, snacks, koffie en frisdrank op de markt in Hoogeveen. Elke zaterdag kwamen de vaste klanten langs voor een bakkie koffie of een gezellige snack. Rinie en Ab stonden altijd klaar met een grap en een grol, en hadden veel aandacht voor de wensen van hun klanten. Dit betekent niet het einde van hun werkzaamheden in Hoogeveen.
Historie
Appie Happie snackmobiel begon in 1986 als een eenmansbedrijf van Ap Bos, onder de naam Mammoet. Een jaar later werd de naam veranderd naar Appie Happie, na een brainstormsessie met vrienden. In 1991 werd de kleine wagen vervangen door een grotere wagen van 9 meter lang. In 1994 kwam Rinie in het bedrijf en vormde samen met Ap een v.o.f. Het bedrijf kende ook tegenslagen, zoals in 1995 toen hun snackwagen afbrandde. Maar ze lieten zich niet uit het veld slaan en bouwden binnen vier maanden een nieuwe wagen, met hulp van familie en vrienden. In 2002 kochten ze een moderne snackwagen die aan alle eisen voldeed.
Rinie en Ab zijn dankbaar voor alle steun die ze hebben gekregen van hun personeel en klanten. Ze hebben veel mooie herinneringen aan hun tijd op de hoogeveensemarkt. Ze zullen hun klanten missen, maar ze kijken ook uit naar een nieuwe fase in hun leven.
Volgende week zaterdag in Koopman op pad een uitgebreid interview met de eigenaren.
Hier onder archieffoto’s uit de collectie van Happie Appie