Elim – september 2025 – Een week lang stond Elim in het teken van feest, ontmoeting en dorpskracht. De jaarlijkse Feestweek bracht een gevarieerd programma waarin jong en oud samen genoten van muziek, toneel, spel en spektakel. Met als stralend middelpunt het Bloemencorso, bewees het dorp opnieuw dat traditie en vernieuwing elkaar prachtig kunnen versterken.
De feestelijkheden begonnen woensdag met een vrolijke kindershow van entertainer Sander Ketels, gevolgd door een goedbezochte bingoavond in de feesttent. Donderdag stond in het teken van nostalgie en meezingers: De Kakmadammen brachten humor en muziek, terwijl de Hollandse Avond uitmondde in een feest met optredens van Jannes, Harten 10 en DJ Roy.
Vrijdagavond was het toneel aan TOG, die met het stuk Beestenbende op de Keizerhoeve een volle zaal wist te vermaken. Later op de avond zorgde de Buurman & Buurman Show voor dolle pret in de feesttent, waar jong en oud samenkwamen voor een avond vol lachen en dansen.
Zaterdag was het absolute hoogtepunt. De jaarmarkt trok honderden bezoekers naar het dorpscentrum, met meer dan honderd kramen, een kermis en demonstraties van oude ambachten. Om 14.00 uur begon het Bloemencorso, dit jaar in het thema Film. De praalwagens trokken door het dorp en lieten het publiek versteld staan van de creativiteit en het vakmanschap. Van een kolossale Titanic tot een pixel-perfecte Minecraft-wereld: de wagens waren een lust voor het oog.
Tijdens de prijsuitreiking werden de mooiste creaties bekroond. OBS Vogelvlucht won de eerste prijs met hun indrukwekkende Minecraft-wagen. De Vaarboom en Carstenswijk Creatief volgden met Harry Potter en Titanic. Bij de kindercorso ging Basisschool De Palm er met de hoofdprijs vandoor dankzij hun vrolijke Minions-wagen.
Zondag werd de feestweek afgesloten met een dorpsbrunch en een feestelijke kerkdienst in de Dorpskerk. Een moment van rust en bezinning na een week waarin Elim zich van zijn meest bruisende kant liet zien.
Voor wie het feest wil herbeleven, verschijnt zondag een speciale videoaflevering van Koopman op pad. Het team was de hele week aanwezig en brengt een sfeervolle reportage van het Bloemencorso, de jaarmarkt, de optredens en de mensen achter de schermen. De afleveringen zijn terug te zien op Koopman op pad. en in het archief












Video-Foto’s:/ Marianne Boer/ Peter Aalders /Henk Boer/ Erna Engels/ Elim-Drenthe.nl/ dehoogevener.nl
