HOOGEVEEN – Afgelopen zaterdag 22 september hield de wijk Krakeel een feest onder de vlag van bestuurlijke vernieuwing. Met onder andere optredens van het gezelligheidskoor de pelikaan uit Hoogeveen die met hun Hollandsche medleys veel publiek trok. Ook lach goeroe Rob Pot was vertegenwoordigd van Lach yoga-Drenthe. Met enkele sessie waar hij echt de mensen aan het lachen kreeg onder het moto Lachen zonder reden.

Ook de mini 112 dag was vertegenwoordig met een brandweerauto van het korps Hoogeveen. Waar onder ander de jeugd met een grote knijptang een fiets in stukken mocht knippen. Ook een brandweerauto mocht van binnen en van buiten bekeken worden. Waar veelzijdig gebruik van werd gemaakt. Ouders die hun kinderen op de foto zetten achter het stuur van zo’n grote brandweer. En ook nog stoer!

Team handhaving lieten hun kunsten zien met bike demonstraties, de brandweer en de technische recherche deden een speciaal inbraak-spel voor kinderen.

Er werden twee speeddaterondes gehouden een  om 13.30 uur en een om 15.30 uur. Het speeddaten vond plaats bij de Smederijencaravan, die stond in de buurt van multifunctioneel centrum De Magneet. En presenteerden zij hoe zij hun ideeën hadden kunnen realiseren en vertelden ze hoe de samenwerking met de gemeente is verlopen. Een goed voorbeeld hiervan is De Magneet: vanaf oktober runnen vrijwilligers uit de wijk Krakeel dit wijkcentrum. Ook de leden van de Inwonersgroep Bestuurlijke Vernieuwing gingen graag met mensen in gesprek over de samenwerking met de gemeente en de adviserende rol die zij hebben. Er waren ook leden van het college van B&W aanwezig op deze veelzijdige dag.

De multiculturele samenleving was ruim aanwezig met overheerlijke lekkernijen uit hun cultuur. Zoals overheerlijke nasi, bami en saté met rijst. De bewoners van het Jannes van der Sleedenhuis in Krakeel stonden er met hun eigen kraam met hun overheerlijke kniepertjes te bakken. Echt een Verbindingsfestival zoal die moet zijn.

Geef een reactie

Je e-mailadres wordt niet gepubliceerd. Vereiste velden zijn gemarkeerd met *

Deze site gebruikt Akismet om spam te verminderen. Bekijk hoe je reactie gegevens worden verwerkt.