Start

hoogeveen – Het NOS Journaal in Makkelijke Taal is voor iedereen die het nieuws wil volgen, maar het moeilijk vindt om alles te begrijpen. Het journaal is rustiger en geeft meer uitleg dan andere journaals. Er komen minder onderwerpen voorbij en er worden geen moeilijke woorden gebruikt. Ook het tempo en het gebruik van beelden zijn rustig.

Gisteravond bracht het NOS Journaal in Makkelijke Taal een bezoek aan de taalkring in de bibliotheek van Hoogeveen. De leerlingen werden ontvangen door Annet Hofstra, coördinator van het Taalhuis. In de kantine van de bibliotheek zaten ook Michelle en Jos, de mensen van het NOS Journaal in Makkelijke Taal, samen met Juf Annet. Sommige deelnemers hadden al enkele uitzendingen via YouTube bekeken.

Er werd een uitzending in makkelijke taal besproken met drie nieuwsitems. Bij elk nieuwsitem werd gekeken naar de inhoud, de presentatie en de beelden. Michelle en Jos spraken samen met de leerlingen over de onderwerpen en hoe het nieuws werd gebracht. De deelneners gaven hun mening: de nieuwslezer las soms te snel, sommige woorden waren te moeilijk en er stond te veel tekst bij de stukjes. Ook werd besproken hoe de indeling en opbouw van de nieuwsitems beter konden worden gemaakt.