Pesse – Afgelopen zaterdag 3 maart was het voor de 21e dat de jaarlijkse koe keuring van Drenthe werd gehouden. In manege Smit moesten de paarden het veld ruimen voor deze keuring. Vol enthousiasme lieten de inzenders uit de provincie prachtige dieren zijn.
Dit jaar was het voor de zesde maal een kalverkeuring. Hierin konden de jonge deelnemers strijden om het beste exterieur, het mooiste toilet en het voorbrengen van de kalveren.
Ook dit jaar was er weer de vaarzenjackpot rubriek. Dit is een rubriek waarbij de dieren als 1,5 jaar oude pink al moesten opgegeven worden, dus een jaar voor de keuring, voor dat ze zijn afgekalfd. En waarbij de veehouder 25 euro per dier inleggelgeld betaalden. Daardoor won de kampioen 500 euro en de nummer twee 250 euro en de nummer drie 100 euro.