HOOGEVEEN – De dodenherdenking werden gisteravond op drie verschillende plaatsen in Hoogeveen gehouden. Eerst in Nieuwlande legden de kinderen van basisschool de Hoeksteen een krans bij het oorlogsmonument. Twee leerlingen van de basisschool Hoeksteen droegen hun gedicht voor. Na de twee minuten stilte, klonk het Wilhelmus gespeelt door de Juliana de Bazuin. Aansluitend op de speeds van wethouder Jeroen Westendorp. Volgde de omgang langs de oorlogsgraven.
Hollandscheveld:
In Hollandscheveld werd er tegen 18.30 uur: een herdenkingsdienst gehouden in de NH-kerk. Waarop de kranslegging en bloemlegging volgde. Vervolgens startte de stille en omgang naar de begraafplaats. Langs het graf van de omgekomen geallieerde vliegeniers. Waar bij wethouder Roelof Bisschop een korte toespraak hield. De kinderen droegen van de basisscholen gedichten voor.
Hoogeveen:
In Hoogeveen werden er kransen gelegd bij het verzetsmonument op het raadhuisplein door burgemeester Karel Loohuis. Aansluitend vertrok de stille omgang via de voormalige synagoge naar het monument bij de Joodse begraafplaats aan de Zuiderweg. Met daar op een herdenking en kranslegging bij het Oorlogsmonument bij de Nieuwe Begraafplaats Zuiderweg.
klokslag 20.00 uur volgden de Twee minuten stilte met hier op het Wilhelmus. Gevolgd door krans- en bloemstuk-leggingen. Aansluitend hier op het defilé langs het Oorlogsmonument en een de rondgang over de begraafplaats langs de graven van slachtoffers.