Hoogeveen – Wethouder Anno Wietze Hiemstra verricht op 18 juni om 13.30 uur de eerste Veiligheidscheck bij Schomaker aan de Hoofdstraat van Hoogeveen.

Studenten van het Alfa College opleiding Beveiliging gaan vervolgens winkels langs om de veiligheid te checken.

Winkeliers kunnen zelf veel doen om de veiligheid in en rond de winkel te vergroten. Om winkeliers hiervan bewust te maken is het Centrum voor Criminaliteitspreventie en Veiligheid (het CCV) gestart met een campagne “Hoe veilig is uw zaak? Doe de Veiligheidscheck!”

De studenten gaan met hulp van een Veiligheidscheck app naar 12 belangrijke aandachtspunten kijken, waaronder de aanwezigheid van camera’s, overzichtelijke winkelindeling, het stimuleren van pinnen, een schone entree en het begroeten van klanten.

De studenten doen zo nuttige praktijkervaring op en de ondernemers krijgen bruikbare tips. De binnenstad van Hoogeveen: Schoon, heel en veilig!

Door Henk Boer

Geef een reactie

Je e-mailadres wordt niet gepubliceerd. Vereiste velden zijn gemarkeerd met *

Deze site gebruikt Akismet om spam te verminderen. Bekijk hoe je reactie-gegevens worden verwerkt.