HOOGEVEEN – Op 24 februari was SGP Hoogeveen op werkbezoek bij Attero in Wijster. Daar kregen ze te zien hoe ons huishoudelijk afval op grote schaal wordt verwerkt. Via zogenoemde na-scheiding haalt men er kunststoffen, metalen en drankenkartons uit. Dat blijkt een stuk handiger en vaak ook effectiever dan het ouderwetse voor-scheiden thuis. Minder gedoe, minder ritjes met de vuilniswagen, en makkelijker voor iedereen.
Attero heeft moderne installaties voor verbranding, vergisting, compostering, sortering en de productie van groen gas. Afval wordt daar omgezet in grondstoffen, stroom, warmte, groen gas en compost. Zo helpt het bedrijf gemeenten om minder CO₂ uit te stoten en meer te doen aan een circulaire economie — zonder dat het meteen meer hoeft te kosten.
Voor SGP Hoogeveen is na-scheiding een belangrijk punt. Het bezoek gaf een goed beeld van hoe de techniek werkt en wat het oplevert. De conclusie was duidelijk: na-scheiding werkt beter dan voor-scheiden. En eerlijk is eerlijk — wat een gemak, niet meer die oranje bak voor de deur!
